Паника в Лондон след експлозия в метрото в западната част на британската столица. Инцидентът станал на метростанция "Парсънс грийн". Хората изпаднали в паника и започнали да изкачат през вратите на метрото. Има данни за няколко души със сериозни изгаряния по лицата, много други са в паника. На снимката от метрото се виждат пламъци и торба от известна верига магазини, за която се твърди, че преди това е избухнала. В пазарската чанта е поместена бяла кофа, от която излизат няколко проводника нагоре и към пода на вагона, но все още няма потвърждение от полицията, че това е бомба.
Линейки хвърчат из града, а лекари помагат на пострадалите. Движението на влаковете е спряно.
Свидетели разказват, че десетки хора са бягали от мотрисата, крещейки.
Лондончани са били предупредени за мъж, който е въоръжен с пистолет или нож, заради което полицията ги съветва да избягват района.
Българското посолството в Лондон е отправило запитване към местните власти за пострадали български граждани при инцидента в метростанция „Парсънс Грийн” в британската столица от тази сутрин. Към този момент полицейските власти не съобщават допълнителни детайли за инцидента, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи (МВнР). На мястото са изпратени екипи на лондонската полиция и линейки. Към 12.00 часа българско време няма информация за жертви при инцидента.
Всички български граждани, които желаят да получат актуална информация или да подадат сигнал за техни близки и познати, могат да го направят на дежурните телефони на посолството в Лондон: + 442075813144 и + 442075849400.








