Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 7 август, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Пловдивчани ще имат нов завод за хляб

Kmeta.bg от Kmeta.bg
март 5, 2015
в Област Пловдив
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
52a5a07ced368 6
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

52a5a07ced368

Societe Generale Експресбанк и Регионалният фонд за градско развитие отпуснаха осемгодишен инвестиционен кредит на пловдивската компания за производство на хляб и хлебни изделия „Симид Агро” ЕООД в общ размер от над 14 млн. евро по европейската инициатива за устойчиво градско развитие JESSICA. Съфинансирането, осигурено от банката за проекта, е на стойност 9 586 451 евро, съобщи Economic.bg

„Симид” е най-големият производител на едро и дистрибутор на прясно изпечен и замразен хляб в България. Кредитните средства ще бъдат използвани за изграждане на модерен, енергийно ефективен завод за замразени хлебни изделия и закупуване на ново оборудване в Южната промишлена зона на Пловдив.

При изпълнението на проекта, част от старите, амортизирани складове и работилници с площ от на 4 000 кв. м са премахнати. На тяхно място е започнато изграденето на сграда на три нива с обща застроена площ от близо 15 000 кв. м.

На първото ниво ще се помещават шоковите фризери, машините за обработка на кутиите и палетата с готова продукция, заедно със складова база с 3380 палетни места за съхраняване (еквивалент на 100 пълни товарни автомобили). Производствените линии ще бъдат разположени на второто и третото ниво, заедно с някои административни помещения.
В момента дружеството разполага с 2 линии за производство на замразени хлебни изделия в своя завод „Хебър” в Пловдив. Съществуващите производствени мощности не са достатъчни да покрият нарастващото търсене на замразени хлебни изделия от страна на големите търговски вериги и техните магазини в България, Гърция, Румъния, Сърбия и други страни от Централна и Източна Европа.

За да отговори на повишеното търсене, проектът предвижда новия завод да има капацитет от 8 производствени линии, като по проекта ще бъдат закупени 5 линии, между които такива за производство на стандартен хляб, франзели, земели, кроасани и други сладкарски изделия.
В резултат от инвестицията ще бъде създадена възможност за работа на много хора по време на строителството, както възможност за специализирана работа за над 220 души след пускането в експлоатация на завода. В дългосрочен план проектът се очаква да повиши икономическия растеж и конкурентоспособността на целия район в Южната индустриална зона на Пловдив.

Новият завод на дружеството ще бъде високо енергийно-ефективен – административните помещения ще се отопляват с отпадната топлина от пещите и фризерите за шоково замразяване. От друга страна, помещения за съхранение при -22° C ще бъдат построени с високоефективни изолационни термопанели, за да пестят енергия при поддържането на тази температура.

Сградата на проекта се класира в най-високия клас енергийна ефективност и няма да произвежда никакъв шум или прахово замърсяване – напълно в съответствие с Приоритетна ос 1 от европейската енергийна политика за насърчаване на устойчивостта на околната среда и борбата с изменението на климата.

“Много сме доволни, че една от най-чудесните български и пловдивски компании реши да изпълни амбициозен инвестиционен проект, който при това е и от полза за града. Това, че проектът е от обществен интерес позволи да бъде финансиран от Регионалния фонд за градско развитие, като за нас той ще е вероятно най-големия от около 30-те проекта, които Фондът ще финансира по инициативата JESSICA в шестте големи градове в България”, сподели Мартин Заимов – директор на Регионалния Фонд за градско развитие.

Проектът се ползва и с подкрепата на община Пловдив, заради пълното съответствие с усилията на общината за насърчаване на инвестиции и откриването на нови работни места в региона.

JESSICA е инициатива на Европейския Фонд за Регионално Развитие за подкрепа на устойчиви инвестиции в градска инфраструктура, наследство, образователни, спортни и културни обекти,повторно разработване на запустели терени и др. Регионалният фонд за градско развитие управлява средствата по инициатива JESSICA предназначени за шестте големи града след София – Пловдив, Стара Загора, Бургас, Варна, Русе и Плевен. Проектите по JESSICA са социално-ориентирни, ползват се с подкрепата на общинските администрации и са с неоспоримо широко обществено значение.

Предишна Статия

Даниел Панов намери решение на 30-годишен проблем

Следваща Статия

Стотици напират за заплата от 500 лева в Митница Свиленград

Свързани Статии

Лифтът до Бунарджика влезе в обществен спор още на етап проектиране
Пловдив

Лифтът до Бунарджика влезе в обществен спор още на етап проектиране

юли 30, 2026
144
Над 30 традиционни вкуса събраха Сушица за празника на Св. Пантелеймон
Карлово

Над 30 традиционни вкуса събраха Сушица за празника на Св. Пантелеймон

юли 28, 2026
104
Три социални центъра в Пловдив минават на собствена слънчева енергия
Пловдив

Три социални центъра в Пловдив минават на собствена слънчева енергия

юли 26, 2026
108
След пожара край Асеновград: унищожена сграда и 200 декара засегната площ
Асеновград

След пожара край Асеновград: унищожена сграда и 200 декара засегната площ

юли 23, 2026
103
От януари мобилни екипи ще преглеждат профилактично хората в отдалечени райони
Карлово

Млад кардиолог започва работа в общинската болница в Карлово

юли 5, 2026
108
Пловдив с ново пространство за активни игри и социално взаимодействие
Пловдив

Пловдив с ново пространство за активни игри и социално взаимодействие

юни 27, 2026
114
Следваща Статия
Стотици напират за заплата от 500 лева в Митница Свиленград

Стотици напират за заплата от 500 лева в Митница Свиленград

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кой трябва да бъде най-важният приоритет за развитието на вашата община през следващата година?

Реклама

Последни новини

Когато музиката обединява поколенията: специално събитие за Международния ден на младежта в Панагюрище

Когато музиката обединява поколенията: специално събитие за Международния ден на младежта в Панагюрище

август 7, 2026
35 години Конституция: между институционалната стабилност и нерешените въпроси

35 години Конституция: между институционалната стабилност и нерешените въпроси

август 7, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2026
  • COREJIO