Помпена станция вече работи в най-високите части на северния квартал на Велико Търново – „Картала“. Със съоръженията е подобрено водоснабдяването и по-специално – оптимизирано е водното налягане към домовете, коментира заместник-кметът на Старата столица проф. Георги Камарашев.
Инициативата е на хидрооператора ВиК „Йовковци“ ООД и на Община Велико Търново. Преди да бъде пусната в експлоатация, станцията бе обстойно проверена. Извършена бе подробна техническа диагностика на съоръженията, бяха закупени допълнителни елементи и електроника, за да е напълно безпроблемна работата в синхрон.
Помпената станция е собственост на ВиК „Йовковци“ ООД и е построена преди 15 години. Интензивното строителство през последните години вече наложи въвеждането й в експлоатация, за да бъде оптимизирано водното налягане.









