Всички първокласници в община Ловеч ще получат за първия учебен ден подарък – книжка и светлоотразител. Светлоотразители ще има и за всички ученици до четвърти клас. По традиция първокласници получават всяка година различна специална книжка, подарък от общинското ръководство. Тази година това е „Родолюбив буквар“, който представя с картини и текст важни събития и личности от българската история. Подаръкът е с лично послание от кмета Корнелия Маринова, която собствено ръчно подписа всички екземпляри.
„От книжката ще научите, че на буква А отговаря известното стихотворение „Аз съм българче…“ Научете го докрай и то ще Ви съпътства и дава сили през целия живот. На буква Г ще се запознаете с герба на България. За да бъдете горди. А след като стигнете до буква Л, като Ловеч, завинаги ще я свързвате с Левски, чийто най-голям паметник е в нашия град, защото той го е избрал за революционна столица на България. С тази азбука на родолюбието отправям най-сърдечните си пожелания към всички Вас в началото на новата учебна 2020/2021 година. Тя наистина е необичайна със своите санитарни мерки, но това няма да попречи да е интересна и плодотворна, защото ще Ви донесе нови знания, радост, приятелства и открития“, се казва в посланието на кмета.
![]()
Светлоотразителите пък са с надпис „Аз ще бъда внимателен! Бъди и ти!“ На обратната им страна има упътване: „От вкъщи до училището и обратно трябва да се движиш безопасно! На раницата своя ти сложи Вомосус – светлоотразител да блести!”. Общо записаните първолаци към 1 септември са 244, като са сформирани 14.5 + 1 паралелки. За втора година отваря врати Частното православно училище „Св. Седмочисленици“ в Ловеч, в което има осем първолаци и седем във втори клас. В частното училище има и подготвителна група от шест деца.
Снимки: Община Ловеч









