
Четирима немски инвеститори и азиатска компания, която е в топ 50 на най-иновативните в света, стъпиха в “Тракия икономическа зона”, съобщи съуправителят й инж. Пламен Панчев.
Японската SMC Industrial Automation е закупила 180 дка и ще строи предприятие за пневматична техника. Нов промишлен обект изгражда в момента край с. Куклен дъщерна фирма на германския гигант “Willi Elbe Gelenkwellen” – световен лидер в кормилната и задвижващата техника. Предварителен договор е сключен с още един германски производител на автомобилни части, който също ще вдигне завод в района на Куклен, пише “24 часа”.
Българо-немската “Интерама” пък ще строи фабрика за машини за хранително-вкусовата промишленост. Очаква се до месец да бъде направена първата копка на сортировъчен завод за употребяван текстил на немския предприемач Райнер Зигмунд. Той вече е получил разрешение за строеж и предстои избор на изпълнител. Обектът ще е върху терен от 6000 кв.м. В сградата и машините ще бъдат вложени около 4 милиона лева. В предприятието ще работят около 150 души на три смени.
Още новини от Пловдив и региона вижте ТУК.
Гласувайте в конкурса “Кмет на месеца” ТУК.









