
Магерница или казано на светски “столова” се строи в руенския манастир “Св. Иван Рилски” над родното село на светеца – Скрино, Кюстендилско, казаха поклонници. Обектът е започнат още миналата година, като тази пролет вече е покрит.
Застроената му площ е над 100 квадрата, а капацитетът на самата магерница ще е до 50 места – за миряни и посещаващи светата обител за големите празници, когато се правят и курбани.

“Не обичам да коментираме какво се прави в манастира, изобщо не са ни по вкуса медийните изяви”, отказа коментари игуменът йеромонах Йоан. Той и послушникът Лука са единствените божи служители в светата обител, но се справят блестящо, казват общинари в близкото Бобошево.
С магерницата се затваря целият манастирски корпус. Новият масивен строеж, с дебели основи и зидария, е в западната част на двора, към гората и при пътеката, водеща към пещерата, обитавана от Св. Иван Рилски. Екипите, които изграждат “затварящото” крило, се сменят. Обектът обаче напредва по план, коментират хора от селото.










