
ГЕРБ и Обединените патриоти (ОП) постигнаха съгласие за размера на минималната пенсия. След поредните преговори в парламента обаче не стана ясно какъв ще е размерът й и какъв компромис са направили двете страни, съобщава БТА.
“Постигнахме пълно съгласие по една изключително важна тема – за пенсиите. В момента продължаваме да работим по останалите секторни политики”, заяви зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов, цитиран от БГНЕС. По думите му точният размер на договорената минимална пенсия няма да се коментира до четвъртък, до когато трябва да бъде разработена и цялостната програмна стратегия на бъдещия коалиционен кабинет.
Обединените патриоти (ОП) и ГЕРБ постигнахме общо решение, коментира Валери Симеонов. “Сега спокойно можем да продължим и по останалите сектори. В момента сме на външна политика. Имаме още доста работа“, каза Симеонов. По думите му заложената за минимална пенсия сума ще стане ясна, когато програмната стратегия е готова.
Да се борят за минимална пенсия в размер на 300 лева обещаваха преди парламентарния вот националистическите формации на гласоподавателите.








