
Висшият съвет на турското Министерство на вероизповеданията издаде наредба с норми, които сгодените двойки трябва да спазват преди да сключат брак. Сред най-любпитните забрани са тези, свързани с държането за ръце и оставането насаме.
След годежа не е забрането двойките да се срещат и да разговарят, за да се опознаят допълнително, но те ще имат проблеми със закона, ако това става на 4 очи. Нарушение ще бъде и ако те се държат за ръце. Причината – флиртуването, съжителстването или прекарването на време насаме преди сключване на брак не са позволени според исляма. Друг мотив е че такива срещи насърчават клюките.
Нормативният документ призовава двойките да имат поведение според ислямските норми и ги насърчава да не сключват религиозен брак, преди да е взето решение за граждански брак.
Според документа допустимо е само да се разменят подаръци, като трябва да се спазват и каноните на ислямското право, особено в частта за задълженията на съпруга, касаещи пари, имущества и издръжка, които той е длъжен да осигури на жена си.









