
Между 75 и 100 души са ранени при влакова катастрофа, след като локомотив с композиция от Ню Джърси се удари на перона на гара Хобокен,съобщават CNN и New York Daily News. Инцидентът е станал в сутрешен пиков час, когато повечето пътници са тръгвали към работа. Според New York Daily News, има един загинал.
“Локомотивът просто се вряза в перона, част от покрива на гарата се срути. Светлините внезапно изгаснаха, хората крещяха”, разказа очевидец на станалото по CNN. Линията, по която пътувал влакът, е една от най-натоварените, защото върви между Ню Джърси и Ню Йорк, стига до центъра на Манхатън – бизнес сърцето на САЩ.

Редакторът на CNN Пол Мърфи описва хаотична сцена: “Чуват се сирени навсякъде, а хората, които са на мястото на инцидента, няма как да стигнат до работното си място. Спасителите тепърва започват работа. Работят няколко автобуса, които да извозят всички до крайната дестинация, но те са претъпкани, няма място за всички”, споделя той.
Според New York Daily News, причината за катастрофата още не е известна. За момента няма официално съобщение от властите.









