
В неделя в ардинското село Башево за тринадесета поредна година традиционният събор доведе много жители от околните села, гостуваха и изселници от различни краища на света. Съборът бе организиран с подкрепата на местното кметство, читалище „Хр.Смирненски” и сдруженията за култура и приятелство „Халлалълар” (Башевци). Гости на събитието бяха кметът на община Ардино Ресми Мурад, заместниците му Изет Шабан и Наско Кичуков и председателя на общинския съвет Сезгин Байрям.
Селският празник бе открит от кмета на Башево Мюрен Сали, който изказа сърдечните си благодарности към всички, оказали финансова и морална подкрепа за осъществяване на инициативата.
За доброто настроение на гостите и жителите на селото се погрижи група „Кърджали”. На мегдана в центъра се изви най-дългото хоро в региона. Имаше и празнична томбола с много подаръци. Най-голямата награда бе коч, спечели го Мюмюн Емин от Башево.
48-годишният Теньо Николов от Кърджали стана победител в 13-ия шахматен турнир за аматьори.
В състезанието се включиха 10 майстори на черно-бялата дъска, които водеха оспорвани битки в продължение на седем часа. На второ място се класира Гюрсел Емин от Млечино, а трети остана миналогодишният победител Ресми Зия от Башево.
Теньо Николов за пръв път печели шахматния турнир в Башево. Той е учител по български език и физическо възпитание и спорт в ОУ „Йордан Йовков” в чернооченското село Житница. Член е на шахматния клуб „Арда” в областния град.
Още новини от Кърджали и региона вижте ТУК.
Гласувайте в конкурса “Кмет на годината” ТУК.








