Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Започва масов контрол за спазване на мерките срещу К-19

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 22, 2020
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
1769
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Обстановката с коронавируса се следи изключително внимателно и започва масов контрол за изпълнението на противоепидемичните мерки. Това е докладвано на работна среща, свикана от премиера Бойко Борисов в Министерския съвет във връзка с актуалната ситуация с разпространението на COVID-19. 

Във връзка с разпространението на коронавируса у нас на масови мероприятия ще се носят маски, ще се носят и на затворени пространства. Задължително остава носенето на маски в обществения транспорт, лечебни заведения и аптеки. Това съобщи Кирил Ананиев. Новите мерки влизат от полунощ. 

При провеждане на футболни мачове се позволява до 1000 души на сектор и да се спазва физическата дистанция от метър и половина. При останалите спортни състезание пълняемостта да остане до 50%. До края на седмицата ще се реши дали ще продължи извънредната епидемична ситуация в страната.

Кунчев посочи, че двете водещи политически сили – ГЕРБ и БСП ще бъдат глобени от РЗИ с максималната разрешена от закона сума от 3000 лв. заради неспазване на изискванията за избягване на събиране на много хора на едно място. По същата причина глоба ще бъде наложена и на управата на националния стадион „Васил Левски”.

„Всяко събиране на много хора на едно място без носене на маски и без спазване на дистанция от 1.5 метра създава опасност”, посочи Кунчев. По думите му не се е сбъднала неговата прогноза, че вирусът ще утихне със затоплянето на времето. „Този вирус продължава да не се държи като нормален респираторен вирус”, каза Кунчев и посочи, че една трета от заразените не образуват антитела, преболедуването на ковид-19 не води до постоянен имунитет, а заразата се задържа до 30-35 ден.

Кметът на София Йорданка Фандъкова посочи, че днес в инфекциозните отделения в София вече има 126 души, като 23 са в интензивни отделения. Тя добави, че е започнало масово тестване за коронавируса на персонала в детските градини.

Фандъкова посочи, че глобите от до 300 лв. за неносене на предпазна маска изглежда са твърде високи, затова реално рядко се налагат и може би трябва да се преразгледат от парламента. "Ако Ананиев не беше върнал задължителните маски, аз щях да го направя за София", коментира още Фандъкова. 

В рамките на разговора бяха обсъдени данните относно разпространението на новия вирус. В срещата участваха министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, както и членът на Националния оперативен щаб Ангел Кунчев, който се върна от почивка на Бяло море и вече е с виден тен след 4-дневната почивка в Гърция. Присъстваха още Тодор Кантарджиев, директорът на Столичната регионална здравна инспекция Данчо Пенчев, изпълнителният директор на Александровска болница Костадин Ангелов и изпълнителният директора на Университетската акушеро-гинекологична болница “Майчин дом” Иван Костов.

Липсваше само началникът на Националния оперативен щаб ген.-майор Венцислав Мутафчийски, който в момента е на почивка в Гърция, на Халкидики. Шефът на ВМА отдъхва в хотел Blue Carpet Luxury Suites, на 90 км от Солун – между  Пефкохори и Ханиоти. "Ген. Мутафчийски не присъства на заседанието днес, защото има служебни ангажименти в момента, но се държи постоянна връзка с него", обясни Ананиев. 

Министър-председателят Борисов за пореден път изтъкна на срещата днес, че опасността от COVID-19 не е отминала и че за борбата срещу коронавируса от най-голямо значение и към момента продължава да бъде спазването на физическа дистанция, дисциплина и стриктна дезинфекция.
 

Предишна Статия

Вандали „удавиха” с вода новите апарати за билети в Пловдив

Следваща Статия

Късната есен ще се срещнат Ковид-19 и грипът

Свързани Статии

Нов сезон, претендент и битка с YouTube сериала на Vivacom GAME ON
България

Нов сезон, претендент и битка с YouTube сериала на Vivacom GAME ON

юни 12, 2026
102
Ще има ново обществено обсъждане на по-високите цени на парното и тока
България

Ще има ново обществено обсъждане на по-високите цени на парното и тока

юни 12, 2026
110
Над 100 болници у нас ще бъдат оборудвани с модерни дихателни апарати
България

Дълговете на държавните болници надхвърлят 426 млн. евро, директорските заплати – до 40 000

юни 12, 2026
128
Порои до часове, жълт код за западна България
България

Опасно време: Обявиха жълт код за интензивни валежи и силен вятър

юни 12, 2026
114
Добрите примери: Момчета от Радомир върнаха изгубен портфейл с 400 евро
България

Добрите примери: Момчета от Радомир върнаха изгубен портфейл с 400 евро

юни 11, 2026
110
Параходство БМФ АД получи четиринадесетия кораб от серията “Ком”
България

Параходство БМФ АД получи четиринадесетия кораб от серията “Ком”

юни 11, 2026
106
Следваща Статия
Късната есен ще се срещнат Ковид-19 и грипът

Късната есен ще се срещнат Ковид-19 и грипът

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

юни 13, 2026
Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS