1000 дъждоприемни шахти и улични отоци във Велико Търново ще бъдат почистени. Поредното отваряне на съоръженията започна в началото на седмицата, а целта е осигуряването на максимална проводимост преди следващия период на валежи. От шахтите ще бъдат изгребани наносите, а впоследствие със специализирана техника ще бъде извършено и т.нар. „продухване“. Най-честата причина за запушванията и затрудняване на отока на водата се оказва голямото количество изхвърлени найлонови торбички и опаковки по улиците.
Работата започна от кв. „Чолаковци“, а днес са обхванати улиците „Възрожденска“ и „Бачо Киро“. Постепенно екипите на общинското предприятие „Зелени системи“ ще обходят целия град. Работи се и по сигнали, подавани от търновци.
Настоящото почистване на дъждоприемните шахти и отоците е поредното от началото на годината и се прави преди и след всеки период на валежи.








