Природо-математическата гимназия „Васил Друмев“ във Велико Търново ще стане асоциирано училище към реномирания Технически университет в София. Това стана ясно след видеоконферентна среща между директора на училището – Ангел Гушев, ректора на ТУ – проф. Иван Кралов, шефката на дирекция „Образование“ в общината – Пенка Игнатова, и експерти от Министерството на образованието.
Бъдещото сътрудничество се ползва с категоричната подкрепа на кмета на Велико Търново Даниел Панов, одобрено е и от министъра на образованието Красимир Вълчев. Във фокуса на партньорството ще е развитието на компютърните и дигиталните науки и на обучението в тази сфера.
По време на онлайн-дискусията стана ясно, че ПМГ „Васил Друмев“ ще бъде първото асоциирано училище към Технически университет – София. Това ще затвърди както високото реноме на гимназията, така и ще създаде предпоставки за утвърждаването ѝ като център за средно образование с фокус върху IT-сферата в цяла Северна и Централна България.
Предложението за партньорството е на народния представител от Великотърновски регион и зам-председател на Комисията по образование и наука в 44-о Народно събрание доц. д-р Милен Михов.
Снимка: Община Велико Търново









