Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
понеделник, 15 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Стив Джобс: Един от най-ценните ресурси, с които разполагаме, е свободното ни време

Kmeta.bg от Kmeta.bg
февруари 24, 2017
в Водещи
Време за четене: ~ 1 мин.
11 0
0
stivdjobs
13
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

stivdjobs

Преди 62 години е роден, един от най-великите умове променили човешкия живот и вдъхновили милиони хора, американският изобретател и предприемач Стив Джобс.

Стивън Джобс е роден в Сан Франциско, Калифорния. Осиновен и отгледан е от Клара и Пол Джобс, които му дали името.

Заедно със Стивън Возняк, Джобс създава персоналния компютър Apple I, който успяват да пласират на пазара срещу 666 долара бройката и печелят 774 000 долара. За да създадат собствена компания, двамата продават най-ценните си вещи – Джобс – микробуса си „Фолксваген“, а Возняк – калкулатора си „HP“. Със спечелените 1300 долара от продажбата двамата създават компанията Apple. Три години след пускането на пазара на втория модел – Apple II, продажбите на предприятието се увеличават до 139 млн. долара. За известен период Джобс е принуден да се оттегли от Apple заради съмнение, че вреди на фирмата и е нужен нов маркетингов подход. След като Бордът на директорите гласува за премахването на нейния основател, Стивън продава част от своя капитал в компанията на стойност 20 млн. долара.

През 1986 г. американският предприемач, заедно с Едуин Кетмул, основава компанията Pixar Animation Studios, която се занимава с компютърни анимации и става известна с филмите си “Играта на играчките”, “Търсенето на Немо”, “Феноменалните” и др.

Три години по-късно великият изобретател учредява компанията Next, която въпреки че постига сравнително големи успехи, не успява да стане един от големите играчи в компютърния бизнес. През 1996 г. Apple купува Next за 402 млн. долара и връща Джобс във фирмата. 

През 2006 г. става член на борда на директорите на The Walt Disney Company, след закупуване на Pixar от Disney.

Година след това Стив Джобс получава награда от калифорнийската Зала на славата – институция, която има за цел да насърчава историята и културата на щата. Наградата е връчена лично от губернатора на Калифорния Арнолд Шварценегер и съпругата му Мария Шрайвър.

След дълга борба с рака Стив Джобс ни напуска на 5 октомври 2011 г.

Представяме ви 10 вдъхновяващи цитата на великия иноватор:

Тези, които са достатъчно луди да мислят, че могат да променят света, са тези, които го правят.

Не приемайте всичко толкова насериозно. Ако искате да живеете живота си креативно, като творец, не се обръщайте назад. Трябва да притежавате волята да обърнете гръб на това, което сте правили, и на човека, който сте били.

Мисля, че един от най-ценните ресурси, с които разполагаме, е свободното ни време.

Едва сега разбирам, че когато натрупаш пари, с които можеш да подсигуриш живота си, трябва да има и нещо друго, което да дава смисъл. Истории за любов, мечти от детството, изкуство…

Аз съм единственият човек, който знае какво е да изгубиш четвърт милиард долара за една година. И това много добре формира характера.

Убеден съм, че половината от това, което разграничава успешните от неуспешните предприемачи, е постоянството.

Единственият начин да вършиш отлична работа е да обичаш това, което правиш. Ако не сте го открили още, продължавайте да търсите! Не се примирявайте! И както при всички въпроси, свързани със сърцето, то ще ви подскаже кога сте го намерили.

Да бъда най-богатият човек в гробищата не означава нищо за мен… Да заспивам вечер с мисълта, че сме създали нещо прекрасно… ето това има значение.

Бих разменил всичките си технологии за един следобед в разговор със Сократ.

Имаше години, когато нямах своя стая, спях на пода у приятели и връщах бутилки, за да си купя вегетариански бургер. Всяка неделя изминавах пеша по 10 километра, за да мога поне веднъж в седмицата да похапна нормално на благотворителен обяд в кришнарския храм. И знаете ли какво? Беше прекрасно време!

 

Предишна Статия

Южен вятър и над 20°

Следваща Статия

Изследват кал за лечебни свойства в Сандански

Свързани Статии

Илон Мъск вече е най-богатият човек в историята
Бизнес

Илон Мъск се готви да поставя мозъчни чипове на хора от следващата година

декември 8, 2021
1.1k
Централната минерална баня в София навършва 104 години
Водещи

Централната минерална баня в София навършва 104 години

май 13, 2017
194
Южен вятър вдига температурите до 25°
Водещи

Южен вятър вдига температурите до 25°

май 11, 2017
130
На този ден е сключен Букурещкият договор
Водещи

На този ден е сключен Букурещкият договор

май 10, 2017
140
Два дни празници за Румена войвода в кюстендилско село
Водещи

Два дни празници за Румена войвода в кюстендилско село

май 10, 2017
145
Българите с рак не могат да си позволят модерни лекарства
Водещи

Българите с рак не могат да си позволят модерни лекарства

май 10, 2017
138
Следваща Статия
Изследват кал за лечебни свойства в Сандански

Изследват кал за лечебни свойства в Сандански

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Новините от седмицата: ТЕЦ „Марица изток 2“ и мините излизат от БЕХ; Веригите обещаха 15% поевтиняване

Новините от седмицата: ТЕЦ „Марица изток 2“ и мините излизат от БЕХ; Веригите обещаха 15% поевтиняване

юни 14, 2026
Кои световни забележителности не си заслужават парите?

Кои световни забележителности не си заслужават парите?

юни 14, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS